Gjenerata e dytë e modelit CR-Z

Prodhuesi japonez i publikoi skicat se si do të duket gjenerata e dytë e modelit CR-Z, dhe në bazë të atyre që shihet po...

Hondame modelin e ri Accord 2013

Honda ka nxjerrë modelin e ri Accord 2013 , në dy variante Sedan dhe Coupe, në modelin i ri ka zvogëluar peshën, por në...

Honda me “Segway-in e zgjuar”

Ne jemi dëshmitar të shumë inovacioneve kohëve të fundit , por jo si kjo.Honda paraqet  “Segway-in e zgjuar”, që përdor peshën e trupit të...

Honda Civic 1.8

Nëse ju ka rënë që ta dëgjoni shprehjen “shkon sikur duke notuar në asfalt”, atëherë dijeni se vozitja e automobilit “Honda Civic 1.8” të...

Honda Crosstour si deja vu agresiv

Kur Honda për herë të parë e ka prezantuar modelin Accord Crosstour, kritikat e kishin vënë në hije për shkak të stilit jo bindës...

Modeli Honda Accord Coupe Concept

Gjenerata e nëntë e modelit Honda Accord ka pasur një paralajmërim të shkëlqyeshëm në formën e Accord Coupe Concept në panairin e sivjetmë të...

Honda prezanton versionin CR-V-s

Pasi që disa javë më patë në panairin e veturave në Detroit ka zbuluar gjeneratën e re të modelit të saj SUV, versionin CR-V...

Honda ka shitur 800.000 hibridë

Honda ka njoftuar se prej daljes se gjeneratës së parë të modeleve "Insight", në nëntor të vitit 1999 e deri më sot ka shitur...

Honda NSX vjen me 400 kuaj fuqi

Modeli sportiv i Honda-s, NSX, është i gatshëm për kthim në skenë. Prodhuesi japonez tashmë disa herë ka konfirmuar se prezantimin e këtij modeli...

Honda e konfirmoi NSX-in e ri

Prodhuesi i njohur i automobilave “Honda” edhe zyrtarisht e konfirmoi që në sallonin e ardhëm që do të mbahet në Detroit, do të prezantojë...