Hyundai Santa Fe me dizajn të ri

Pas Kias me modelin e ridizajnuar Picanto, nga Koreja e Jugut vjen edhe një lajm për ridizajnimin e një modeli shumë të popullarizuar nga...

Grandeur, hibridi i ri nga Hyundai

Prodhuesi i njohur “Hyundai”, në Korenë e Jugut promovoi zyrtarisht një version hibrid të Sedan-it, të emërtuar Grandeur. Versioni Grandeur, në këtë mënyrë u...

Hyundai Elantra i ri 2010

Hyundai Elantra i ri është prezantuar në Busan Auto Show dhe ka tërhequr vëmendjen me dizajnin dhe karakteristikat e tij. Pamja sportive, e cila është...

Hyundai i40 Wagon, i përshtatur për evropianët

Hyundai me vendosmëri po ‘gllabëron’ hise tregu në kontinentin e vjetër. Përkrah kualitetit të mirë, sigurisë së jashtëzakonshme dhe teknologjisë më të fundit, Hyundai...

Hyundai me Crossover ix20

Në panairin e veturave në Paris, Hyundai do ta prezantojë konkurrentin e tij në segmentin e ri të ashtuquajtur Crossover kompakt të qytetit-ix20. Automobili...

Honda CR-Z premierë në Tokio

Një ndër makinat që pritet me padurim në panairin e automjeteve në Tokio është Hondas CR-Z.Makina duhej të paraqitej në versionin...

Fitimi i “Hyundait” 1.3 miliardë dollarë

Fitimi i “Hundait”- kërceu për 48 për qind në kuartalin e katërt në vlerë rekorde, falë eksportit, kumtoi sot prodhuesi më i madh...

Hyundai ix20, i gatshëm të pushtojë tregun evropian

Modeli i ri Hyundai ix20, i ka të gjitha karakteristikat një skulpture ‘fluide’ të filozofisë së dizajnit, nga kapaku i motorit, e deri te...

Hyundai i30 Estate ne versioni karavan

Me fillimin e muajit mars, në panairin e veturave në Gjenevë, zyrtarisht do të prezantohet versioni karavan i modelit Hyundai i30. Shenja tradicionale Estate,...

Publikohet fotoja e parë e trashëguesit të Hyundai Tucson

Derisa prodhuesit tjerë nuk rreshtin së zbuluari adutët e tyre për panairin e Frankfurtit, në Hyundai vendosur që për çështjen e...