Jaguari vjen më version më të lehtë F-Type

Një version ende më i lehtë i F-Type është duke u zhvilluar në kompaninë Special Vehicle Operations (SVO) që merret enkas me modifikimin e...

Jaguar XFR-S Sportbrake vjen me versionin karavan

Që nga koha kur është prezantuar XF, rreth pesë vjet më parë, konsumatorët janë duke pritur versionin që mund t’i bëjë konkurrencë automjeteve të...

Jaguar sjell konkurrencën e Aston Martin dhe Bentley Continental GT

Jaguar ka bërë me dije se XK do të ndalojë së prodhuari verën e këtij viti. Kupeja në fjalë dhe modelet kabrio, të cilat janë...

Jaguar paralajmëroi F-Type coupe-n

Prodhuesi i njohur i veturave “Jaguar” e publikoi fotografinë e parë të F-Type coupe-s së re të cilin zyrtarisht do ta prezantojë më 19...

Limuzina e re Jaguar XS do të ketë një version coupe dhe karavan

Limuzina e re më e vogël e Jaguarit, e cila besohet se do të bartë etiketën XS, përveç klientëve të limuzinës do të ofrohet...

“Jaguari” publikoi modelin e ri C-X17

Që para dhe tani pas hapjes së njërit nga panairet më të mëdha të automobilizmit në botë, atij të Frankfurtit, numri i madh i...

Jaguar F-Type R-S Coupe më shumë se 700 kuaj fuqi.

Në ofertën e Jaguar F-Type Coupe do të gjendet edhe versioni i çmendur me më shumë se 700 kuaj fuqi. Ky model në treg...

Jaguar vjen me modelin e ri XJR

Në prag të debutimit të tij në sallonin e makinave në New York, Jaguar ka publikuar imazhet zyrtare të modelit të ri XJR i...

Modeli XK edhe më luksoz

Drejtori i dizajnit në “Jaguar”, Ian Callum në intervistën e dhënë së fundi deklaroi që gjenerata e re e modelit XK “do të mund...

Jaguar debuton Tipin-F

Kompania e makinave Jaguar është futur tani në territorin e makinave të sportit, me debutimin e makinës të shumë-pritur, roadsterin ‘F-Type’. Jaguar e ka...