Jaguar paralajmëroi F-Type coupe-n

Prodhuesi i njohur i veturave “Jaguar” e publikoi fotografinë e parë të F-Type coupe-s së re të cilin zyrtarisht do ta prezantojë më 19...

10 makinat më të shpejta në botë

1.Bugatti Veyron: Shpejtësia maksimale 429km/h, shkon nga 0 në 97km/h për 2.5 sekonda. 2.SSC Ultimate Aero: Shpejtësia maksimale arrin 413km/h,shkon nga 0 në 97km/h për...

Hibridi i parë pritet të jetë Jaguari

Gjersa detajet janë të limituara, Car Magazine është duke raportuar se hibridi 3.0 litërsh V6 turbodizel, do të ketë edhe një motor elektrik 35...

Jaguari me modelin e ri F-Type

Jaguar edhe zyrtarisht ka prezantuar modelin e ri F-Type gjatë ngjarjes ekskluzive të cilën kompania e ka organizuar në kopshtin e muzeut ‘August Rodin’...

Kompania “Jaguar” heq dorë nga modeli C-X75

Kompania “Jaguar” zyrtarisht e bëri të ditur se ka hequr dorë nga zhvillimi i mëtutjeshëm i koncept modelit C-X75, i cili sipas paralajmërimeve të...

Nëse nuk i jepni makinës me shpejtësi, mos blini “Jaguar”!

Nëse nuk ecni me shpejtësi atëherë nuk ka çfarë ju duhet një makinë “Jaguar”. Pasi në të kundër do t’ju ndodhë ajo që i...

Jaguari vjen më version më të lehtë F-Type

Një version ende më i lehtë i F-Type është duke u zhvilluar në kompaninë Special Vehicle Operations (SVO) që merret enkas me modifikimin e...

Jaguar sjell motorë benzinë

Oferta e motorëve nga Jaguar, është bërë edhe më e pasur për dy motorë benzinë. Më i forti është me kapacitet 3.0 litërsh V6....

Automobili më i fuqishëm serik i “Jaguar-it”

Jaguar në treg së shpejti do të lansojë deri më tani automobilin më të fuqishëm serik. Modeli plotësisht i ri XKR-S tashmë...

Tërhiqen rreth 104 mijë Jaguarë e Range Rover nga tregu

Kompania angleze, Jaguar Land Rover, ka thënë se do të tërheqë rreth 104.000 automjete të saj të markave Range Rover dhe Jaguar në SHBA,...