Kompania “Jaguar” heq dorë nga modeli C-X75

Kompania “Jaguar” zyrtarisht e bëri të ditur se ka hequr dorë nga zhvillimi i mëtutjeshëm i koncept modelit C-X75, i cili sipas paralajmërimeve të...

Jaguar me mbi 2000 porosi për F-Type

Jaguar modelin e ri F-Type zyrtarisht e ka prezantuar në fund të shtatorit në Paris, ndërsa tani raportohet se kjo kompani deri më tani...

Jaguari me modelin e ri F-Type

Jaguar edhe zyrtarisht ka prezantuar modelin e ri F-Type gjatë ngjarjes ekskluzive të cilën kompania e ka organizuar në kopshtin e muzeut ‘August Rodin’...

Jaguar debuton Tipin-F

Kompania e makinave Jaguar është futur tani në territorin e makinave të sportit, me debutimin e makinës të shumë-pritur, roadsterin ‘F-Type’. Jaguar e ka...

Jaguar F-Type

Jaguar e publikoi fotografinë e parë zyrtare të roadster-it të ri i cili do ta ketë premierën në panairin e automobilave në Paris, dhe...

Jaguar XK120 i vitit 53 në shitje për 300 mijë euro

Nëse jeni të dhënë pas makinave të bukura dhe të prodhimeve të vjetra dhe keni në llogarinë tuaj një shumë prej 300 mijë dollarë...

Jaguar sjell motorë benzinë

Oferta e motorëve nga Jaguar, është bërë edhe më e pasur për dy motorë benzinë. Më i forti është me kapacitet 3.0 litërsh V6....

Nëse nuk i jepni makinës me shpejtësi, mos blini “Jaguar”!

Nëse nuk ecni me shpejtësi atëherë nuk ka çfarë ju duhet një makinë “Jaguar”. Pasi në të kundër do t’ju ndodhë ajo që i...

Jaguar XF më ekonomiku deri më tani

Modeli i ri Jaguar XF me motorin 2.2 L me katër cilindra, ka kaluar 1310 kilometra rrugë nga Castle Bromwich në Birmingham të Anglisë,...

Jaguar C-X75, super-makina hibride në 2013-n

Jaguar C-X75 është një veturë elektrike hibride me prizë që punon si Chevy Volt, me fuqi elektrike që rimbushet nga një motor benzine....