Jaguar me modele të reja

Brendi britanik e konfirmoi se është duke punuar në zhvillimin e limuzinës së re e cila do të vendoset nën modelin XF. Çmimi i...

10 makinat më të shpejta në botë

1.Bugatti Veyron: Shpejtësia maksimale 429km/h, shkon nga 0 në 97km/h për 2.5 sekonda. 2.SSC Ultimate Aero: Shpejtësia maksimale arrin 413km/h,shkon nga 0 në 97km/h për...

Automobili më i fuqishëm serik i “Jaguar-it”

Jaguar në treg së shpejti do të lansojë deri më tani automobilin më të fuqishëm serik. Modeli plotësisht i ri XKR-S tashmë...

Koncepti Bertone Jaguar B99

Kohëve të fundit Jaguar shpesh po paraqitet në lajme dhe atë falë informatave jozyrtare se kjo markë britanike po përgatit modele të rinj si...

Jaguar i ri, konkurrent i BMW-s Seria 1 dhe Audi A3

Me ardhjen në pronësi indiane, krenaria britanike e auto-industrisë, Jaguar, ka përjetuar një rilindje të vërtetë. Secili model i ri të lë pa frymë,...

Jaguar paraqet automjetin sportiv futuristik C-X75

Jaguar këtë vit feston 75-vjetorin e ekzistimit dhe me këtë rast në panairin parisien të automjeteve paraqet konceptin magjepsës të super-automjetit me autonomi të...

Jaguari më modelin e ri XK

Me rastin e shënimit të 75-vjetorit të vet Jaguar ka përgatitur një version të veçantë të kupesë së saj prestigjioze sportive XK. Siç...

Hibridi i parë pritet të jetë Jaguari

Gjersa detajet janë të limituara, Car Magazine është duke raportuar se hibridi 3.0 litërsh V6 turbodizel, do të ketë edhe një motor elektrik 35...

Pritet prodhimi i modelit elektrik XJ nga Jaguar

Sipas disa burimeve të sigurta dhe të afërta më prodhuesin Jaguar bëhet e ditur se Jaguar në bashkëpunim me Lotus ka shpikur dhe...

Përgatitet trashëguesi i modelit XJ220 nga Jaguar

Prodhuesi Jaguar i automjeteve nga Britania është duke u përgatitur që të nxjerr në treg modelin më të shpejt të prodhuar ndonjëhere nga kjo...