KIA rivalizon Golf GTI

Sipas paralajmërimeve të cilat vijnë nga prodhuesi korean i veturave, KIA është duke punuar në një model sportiv i cili në treg mund t’i...

Kia Sorento 2013

Versioni evropian në modelit të përmirësuar Kia Sorento, do ta ketë premierën në panairin e veturave në Paris në fund të muajit të ardhshëm. Përveç...

Kia fiton 3 çmime dizajni

Kia në garën e sivjetme “Automotive Brand Contest 2012” ka fituar tre çmime dizajni, çka është edhe një dëshmi tjetër për përparimin e madh...

Fotot e para të Kia Sorento 2013

Prodhuesi jug-korean Kia ka prezantuar fotot e para të modelit të rifreskuar Sorento Crossover, para debutimit në panairin e veturave në Paris. Sorento i i...

Limuzina e re nga Kia

“Kia” i publikoi fotografitë e para zyrtare të limuzinës së re, e cila ka emërtimin K9. Kia K9 bazohet në platformën e re me...

Kia K9, publikohen imazhet e para, rrotat e pasme i ka të lëvizshme

Kia Motors para pak orësh ka lançuar imazhet e para zyrtare të modelit K9 (i njohur dhe me emërtimin KH). Bëhet fjalë për modelin e parë të kompanisë...

Kia tërheq 145 mijë makina për probleme me airbag-un

Kia Motors ka tërhequr më shumë se 145 mijë makinë për shkak të problemeve në airbag. Bëhet fjalë për modelet Optima, të prodhuara nga vitit...

Kia K9, një limuzinë e fuqishme

Kia tashmë ka një gamë të shkëlqyeshme të modeleve. I mungon vetëm një limuzinë e madhe e cila për nga performanca dhe pajisjet, do...

Kia makina që lë të kënaqur blerësit

Revista e mirënjohur “Forbes” ka bërë një renditje mbi pëlqyeshmërinë e makinave të blera nga ana e pronarëve. Si makina prej të cilës blerësit...

Kia Rio e re, vetëm 3.2 litra në 100 kilometra

Gjenerata e katërt e modelit Kia Rio, i zbuluar në panairin e veturave në Gjenevë muaj më parë, paraqet një qasje të re në...