Lamborghini Aventador prej ari në rrugët e Parisit

Kush dëshiron të duket dhe të shpenzojë një pjesë të pasurisë së tij mund të marrë shembull nga pronari i këtij Lamborghini Aventador, çmimi...

Lamborghini Veneno Roadster kushton 7.4 milionë dollarë

Automjeti, i cili është prodhuar vetëm në nëntë kopje, ka arritur çmim rekord.Deri para një kohe mjaftonin “vetëm” 4.5 milionë dollarë për t’u bërë...

Lamborghini Egoista shfaqet në Itali për 50 vjetorin e krijimit

Modeli koncept do të shfaqet nëpër dhomat e Lamborghini para se të shkojë në shfaqje zyrtare ne muzeun e Lamborghini-të në Sant'Agata Bolognese. Emri i...

Lamborghini ndryshon ‘fytyrë’, prezantohet makinen e re

Në panairin e veturave në Gjenvë, muajin e kaluar Lamborghini prezantoi versionin e ri të Aventadorit LP-700-4. Marka e veturave sportive nuk do të...

Konfigurojeni Lamborghini Huracan 2015 online

Lamborghini Huracan 2015 mund të jetë më i rafinuar sesa modeli Gallardo, por ai mund të porositet me ngjyra të ndritshme dhe të ndezura. Prodhuesi...

Në ankand “Lamborghini” prej 49 m tel

Do të dalë në një ankand në Paris modeli më i pabesueshëm dhe unik që është prodhuar ndonjëherë i makinave të markës “Lamborghini”. Bëhet fjalë...

Lamborghini Veneno Roadster modeli i ri kabriolet

Publikohen imazhet e Lamborghini Veneno Roadster në në versionin kabriolet i Coupe-së i cili është e kufizuar në një seri prej vetëm katër njësi....

Lamborghini vetura më të shtrenjtë në botë

Prodhuesi i njohur i veturave të shpejta Lamborghini prezantoi sot veturën më të shtrenjtë në botë. Një veturë super-agresive, një model i cili kushton...

Lamborghini Aventador “Makina” më e shtrenjtë në botë

Me një vlerë në ankand prej 7.5 milionë dollarë, modeli special i Lamborghini Aventador, i krijuar nga kompania gjermane “RGE Robert Guelpen Engineering”, bëhet...

Lamborghini teston në rrugë Sesto Elemento

Lamborghini teston në rrugë modelin e ri Sesto Elemento. Pas prezantimit të kësaj makine në sallonin e makinave në Paris, makina e cila është...