Tërhiqen rreth 104 mijë Jaguarë e Range Rover nga tregu

Kompania angleze, Jaguar Land Rover, ka thënë se do të tërheqë rreth 104.000 automjete të saj të markave Range Rover dhe Jaguar në SHBA,...

Land Rover shënon 25 vjetorin e modelit Discovery

Në mënyrë shumë të jashtëzakonshme, por gjithsesi spirituoze e atraktive, Land Rover po shënon një çerekshekull të ekzistimit të modelit Discovery. Që ta zbukurohet më...

Koncepti Onyx i ri nga Range Rover

Koncepti Onyx në vargun e tij ka edhe një program ‘tuning’ për modelet Range Rover dhe Range Rover Sport, dhe ky i të fundit...

Land Rover zbulon një tjetër model të ri Discovery

Pas Evoque, Range Rover dhe Range Sport, tashmë Land Rover prezanton një model të ri Discovery. Makina britanike 4X4 do të ketë më shumë...

Land Rover Discovery dallonë shumë nga paraardhësit

Gjykuar sipas konceptit të Discovery Vision të cilin Land Rover e ka paraqitur në prag të fillimit të Panairit të automobilave në New York,...

“LR4” vjen me 340 kuajfuqi dhe tetë shpejtësi

Land Roveri ka prodhuar tipin më të ri të xhipit “LR4”. Ndryshe nga llojet tjera, xhipi i ri vjen me 340 kuajfuqi dhe tetë...

Land Rover me modeli te ri “Landy”

Land Rover po punon për moedlin e ri “Landy”. Kjo makinë pritet të jetë makina më e vogël në gamën e Land Roverit. Sipas revistës...

Range Rover-i i mbuluar me 60 mijë monedha

Mund të hyjë në librin e rekordeve Guinness, certifikimi i të cilit mund të vijë brenda dy muajve por sigurisht ky Range Rover meriton...

Range Rover kabriolet

Fotot e fundit që qarkullojnë në internet tregojnë një Range Rover të veçantë. Pas Cabrio Evoque një tjetër eksperiment bëhet nga shtëpia angleze e...

Range Rover tani edhe kabriolet

Fotot e fundit që qarkullojnë në internet tregojnë një Range Rover të veçantë. Pas Cabrio Evoque një tjetër eksperiment bëhet nga shtëpia angleze e...