Mercedes së shpejti me një super rival për Audi TT?

Sipas njoftimeve të disa medieve gjermane, kompania Mecedes ndoshta do të mund të ofrojë konkurrentin për modelin Audi TT. Për momentin nuk ka shumë detaje...

Mercedes nxjerr në rrugë makina pa shofer

Mercedes nxjerr në rrugë makinën pa shofer.Kjo është një makinë e cila ka një luks të paparë dhe është në ngjyrë të argjendë. Makina supermoderne...

Mercedes S63 sjell versionin 850 Biturbo Coupe

Brabus njofton se do të sjellë një version të veçantë të modelit Mercedes S63. Sipas kompanisë ky do të jetë një model më i...

Mercedes-Benz G63 AMG, super-makina 1 milionë dollarshe

Gjigani gjerman i makinave, Mercedes-Benz ka nxjerrë në treg modelin e saj më të fundit, Mercedes-Benz G63 AMG, një prej makinave më të forta...

Zbulohet çmimi i Mercedes AMG GT S

Mercedesi ka prezantuar modelin AMG GT S, i cili do të ketë motor me 453 kuaj fuqi. Përmes një njoftimi, kompania gjermane ka treguar se...

Mercedes Benz prezanton modelin e ri A45 AMG

Mercedes ka prezantuar modelin A45 AMG, i cili do të ketë motor me 375 kuajfuqi, 20 kuaj fuqi më shumë sesa versioni i mëparshëm,...

Mercedesi C63 AMG Coupe do të vijë me pamje të re

Jemi në fillim të viti 2015, por disa lajme interesante kanë ardh nga Mercedes. Duke iu referuar brendit të Mercedes Benz , së shpejti...

Mercedes F 015, “një apartament” (Video)

Shefi i Mercedes-Benz, Dr. Dieter Zetsche (i njohur më shumë si Dr. Z), ka zbuluar konceptin e veturës së të ardhmes, F 015 “Luksi...

Mercedes-Benz vjen me diçka ndryshe

Mercedes-Benz ka planifikuar të zbulojë konceptin e një makine në panairin e veturave elektronike në CES që do të mbahet në fillim të janarit...

Mercedesi vjen me modelin e ri Maybach S600

Mercedesi ka kthyer emrin Maybach si pjesë e brendit të ri luksoz të kompanisë.Modeli i ri do të jetë i bazuar në konceptin S-Class...