Mercedes B-Class Electric

Mercedesi më në fund ka vendosur që të lansojë një veturë e cila është tërësisht veturë elektrike. Vetura është aq e qetë sa që...

Mercedes-Benz së shpejti Maybach nga S-Class

Kompania prestigjioze Mercedes-Benz ka zgjuar kureshtjen e shumë adhuruesve të kësaj marke, se është duke u bërë gati të prezantojë në nëntor në panairin...

Filloj shitja e Mercedes CLA 250 D2

D2Autosport që merret me modifikimin e veturave kryesisht atyre sportive, ka prezantuar edicionin special të Mercedes CLA 250 D2. Pa ndryshuar detajet bazë të Mercedes-Benzit...

Mercedesi i tejdukshëm

Për shkak se pjesa më e madhe e botës është bërë nga gjësendet, kjo e bën gati se të padukshme për mjedisin. Duke pasur parasysh...

Mercedes S63 sjell versionin 850 Biturbo Coupe

Brabus njofton se do të sjellë një version të veçantë të modelit Mercedes S63. Sipas kompanisë ky do të jetë një model më i...

Mercedes publikon fotot zyrtare të E-class karavan

E-class i ri që moti gjendet nëpër sallone të shitjes së automjeteve, derisa blerësit e padurueshëm të cilët e duan atë në versionin karavan,...

Mercedes së shpejti me një super rival për Audi TT?

Sipas njoftimeve të disa medieve gjermane, kompania Mecedes ndoshta do të mund të ofrojë konkurrentin për modelin Audi TT. Për momentin nuk ka shumë detaje...

Mercedes-Benz SLK Roadster modeli me i ri

Mercedes-Benz zbuloi detajet për modelin e tyre tër ri Mercedes-Benz SLK Roadster 2012. Modeli i ri sjell kënaqësinë e vozitjes në rrugë të...

Mercedes-Benz SLS Electric Drive

Prodhuesi i njohur i veturave “Mercedes” në panairin e automobilave në Paris e prezantoi versionin elektrik të modelit SLS i cili e ka shenjën...

Kamionët e Mercedesit kursejnë karburant me ndihmën e GPS

Kamionët Actros të Mercedesit tani vijnë të pajisur me sistemin i cili e di se çfarë ka në rrugën para tij, dhe në këtë...