Mercedes CLS coupe, sipas platformës së E-klasës

Ka qenë çështje kohe, pasi që në internet janë paraqitur fotografitë e Mercedes coupe-limuzinës, kur prodhuesi nga Sindlefingen do të na ofrojë edhe fotografitë...

Daimler nuk heq dorë nga brendi Maybach

Ani pse dukej se brendi ultra-luksoz Maybach i Daimler nuk do të mbijetojë recesionin, gjermanët këmbëngulës po bëhen gati të na bindin në të...

Broshura e Mercedes CLS rrjedh para debutimit

Kategorinë e ashtuquajtur e kupe-limuzinave në të cilën sot tentojnë të hynë pothuajse të gjithë prodhuesit e automjeteve në fakt e ka...

Mercedes SLK gjatë testimeve

Risia më e kërkuar e prodhuesit Mercedes është kapur sërish nga fotoaparatet. Gjenerata e re e automjetit të Mercedesit me kulm të fortë i cili...

Mercedes paralajmëron ardhmërinë

Me rastin e paraqitjes së modelit SLS AMG, Mercedes ka paralajmëruar se brenda një periudhe të caktuar kohore do të lansoj edhe versionin e...

Mercedes Black Series SL65 AMG kabriolet

Kompania ka marrë një standard SL65 dhe i ka shtuar një pako të trupit nga Black Series me një grill të ri, me mbrojtës...

Mercedes ML63 AMG ridizajnohet për vitin 2011

ML63 AMG, ka pësuar disa ndryshime të lehta vizuale për modelin e vitit 2011.Ndryshimet kanë të bëjnë me kapakun e ridizajnuar të motorit, si...

Mercedes Benz, aplikacion per iPad-in e Apple

Aplikacione falas te Mercedes-it te shkarkueshme nga Apple Store per iPad-in nga fundi i majit. Eksperienca pozitive me aplikacionet iPhone e shtyn shtepine te besoje...

Brabus shfaqë automjetin ‘më të trentë’

Tamam kur të na e merr mendja që në Brabus kanë dhënë maksimumin e tyre, gjenialët nga Botropi na befasojnë sërish. Projekti i fundit...

Lorinser me pako për Mercedes S-Class

Fellne të veçanta RS8 ofron në madhësi 9x21 inç para dhe 10x21 prapa. Gomat e përshtatura kanë dimensione prej 265/30 dhe 295/30, për secilin...