Përmisohet E-klasa e re cabrio

Të gjithë motorët kanë marë një forcë të re, duke filluar nga modeli E BlueEFFICIENCY 250 CDI, e cila është seria 204,është përforcuar nga...

Mercedes Blk së shpejti në shitje

Blk është i bazuar në shasi e të ardhmen Mercedes B-Class dhe do të jenë në dispozicion në të dy drive-para rrotë që e...

Ridizajn për klasën R në panairin e New Yorkut

R-klasa nuk është gjetur edhe aq mirë në klasën Sport Tourer, ku Mercedes edhe e ka kategorizuar. Automjeti nga Sindelfingen do të na...

Afera Mercedes

Ministri i Brendshëm serb, Ivica Dacic, deklaroi sot se MPB e Serbisë ende nuk ka marrë asnjë shkresë nga policia gjermane lidhur me hetimin...

Brabus E V12 Coupe në Gjenevë

Automjeti më ekskluziv, e siç e kanë cilësuar disa revista edhe përbindësh, Mercedes E class në version kupe do t’u paraqitet vizitorëve ...

Mercedes paraqet F800 Style

Mercedes-Benz ka paralajmëruar premierën e automjetit të tij të ri konceptual. Ani pse nga Mercedes nuk ka konfirmime zyrtare, shumë ekspertë supozojnë se ky...

Një prezentim i bukur i Mercedes SLS AMG

Mercedes ka leshuar një reklam promovuese të modelit të saj mahnitës dhe tejet të bukur por edhe me përformanca të shkëlqyera. Mercedes SLS AMG  ka...

Mercedes S-Class i parë Hibrid nga Daimler

Kur prodhuesi i automjeteve Daimler do të prodhoj modelin e ardhshëm Mercedes Benz S-Class në vitin 2012, ai do të jetë në dispozicion me...

Detaje të reja për Mercedes CL 65 AMG

Tuneri gjerman i automjetëve Väth ka sjell detaje të reja  për modelin e ri të  Mercedes-Benz  të  versionit të ardhshëm të tyre, CL 65...

Zbulohen fotot e para të Mercedes SLS AMG

Disa fotografë kanë kapur veturen Mercedes SLS AMG Roadster gjersa kryente testimet në një mot të ftohtë dhe më borë në një pjesë të...