Zbulohet dizajni i ri i vetures Mercedes, modelit C-Class

Nga një gabim teknik nga ana  e mirëmbajtësve të faqes zyrtare të perfaqësuesit britanik të Mercedesit janë shfaqur fotot e  para të kesaj veture...

Mercedes ML 63 AMG një gjigand me 585 kuaj fuqi

Firma e njohur gjermane e automjeteve VÄTH ka nxjerr në shitje një makinë të paparë deri me tani me përformanca të shkëlqyera dhe të...

Mercedes-Benz SLS AMG do të qendrojë 42 metra mbi sipërfaqen e tokës

Mercedes ka vendosur që super veturën e tyre të re ta vendos në tavanin e Muzeut Mercedes-Benz në Stuttgart. Duke qëndruar...

Bëhen publike detajet e modelit të ri të Mercedes Benz AMG SLS

Kompania gjermane e automjeteve Mercedes Benz, këto ditë ka mbajtur një konferencë për shtyp, në të cilën kompania ka zbuluar imazhet...

40.000 vetura të tipit Mercedes E-class janë shitur në Europë

Përkundër krizës ekonomike, Mercedes ka me çfarë të lavdërohet për momentin. “E-class” i ri tanimë është shitur në mbi 40.000 njësi...

Mercedes publikon fotot zyrtare të E-class karavan

E-class i ri që moti gjendet nëpër sallone të shitjes së automjeteve, derisa blerësit e padurueshëm të cilët e duan atë në versionin karavan,...

Mercedes konfirmon karavanin E-class për Frankfurt

// Përkundër kohëve të vështira, Mercedes ka me çfarë të lavdërohet. E-class i ri tanimë është shitur në mbi 40.000 njësi, derisa kjo listë...

Mercedes Benz S 250 CDI BlueEfficiency

Ky model sipas të gjitha gjasave është duke u përgatitur për shpalosje në Frankfurt Motor Show dhe thuhet se Mercedes-Benz S 250 CDI BlueEFFICIENCY...