Mercedes vjen modelin e ri Vision G-Code

Në hapjen e qendrës së re të Produkteve Inxhinierike në Pekin, Mercedes-Benz ka zbuluar modelin e ri Vision G-Code, një prototip kompakt i SUV...

Mercedes-Benz vjen me modelin e tij të ri C63

Dy variante të fuqisë dhe dy stile të trupit janë të barabartë me një perfeksion të padiskutueshëm.Pas zbulimit të disa imazheve të mëhershme të...

Kamioni i Mercedes do të lëvizë po shofer

Kamioni i Mercedesit i cili pritet të dalë në treg në vitin 2025 jo vetëm se ka pamje futuriste me detaje të jashtëzakonshme si...

Mercedesi vjen me modelin e ri AMG GT

Në internet që nga dita e djeshme kanë vërshuar lajmet për dy iPhone-t dhe iWatch-in e prezantuar nga Apple, por dje ka qenë edhe...

Mercedes zyrtarisht zbulon modelin S600 Guard

Ne kishim raportuar edhe më herët se Mercedes është duke punuar në prodhimin e modelit të ri S-Class Guard, dhe tani ky model është...

Mercedes-Benz fillon prodhimin e SmartForFour

Përfaqësuesi i gjigantit gjerman Mercedes-Benz, ka bërë të ditur se janë duke punuar në një veturë elektrike të SmartForFour, e cila gjatë dy viteve...

Nesër fillon shitja e Mercedes-Benz S65 AMG Coupe

Klientët e interesuar mund të porosisin një nga këto veturat seksi për një çmim prej 244,009 euro, pastaj të presin deri në shtator që...

Mercedes-Benz vjen me paketën e AMG për C-Class

Kompani gjermane Mercedes-Benz këto ditë ka prezantuar paketën e linjës AMG të dizajnuar për C-Class. Edhe pse tashmë në treg është i disponueshëm versioni...

Super Mario në reklamën e Mercedes-Benz

Nintendo ka vendosur që të përdorë karakterin e vet të mirënjohur Super Mario që ta inkuadrojë në një reklamë të Mercedes-Benz, pa marrë parasysh...

Mercedes Benz “kopjon” BMW-në, ja rezultati

Gjigandi i veturave, Mercedes ka zbuluar modelin e ri të kësaj marke. Mercedes Benz Concept Coupé është emri i ri modelit të mbretit të...