Mercedes B-Class Electric

Mercedesi më në fund ka vendosur që të lansojë një veturë e cila është tërësisht veturë elektrike. Vetura është aq e qetë sa që...

Mercedes G63 AMG 6×6 drejt në Japoni

Përbindëshi me gjashtë rrota i prodhuesit gjerman të automjeteve, që pritet t’i lërë në hije veturat e vogla ekologjike të vendit aziatik, përmban gjithçka...

Mercedes-Benz së shpejti Maybach nga S-Class

Kompania prestigjioze Mercedes-Benz ka zgjuar kureshtjen e shumë adhuruesve të kësaj marke, se është duke u bërë gati të prezantojë në nëntor në panairin...

Mercedes G class vjen me version urban?

Ekzistojnë modele automobilash dizajni i të cilëve me vite i qëndron kohës. Zakonisht fjala është për automjetet specifike me dedikime të veçantë siç janë...

Mercedes S63 AMG Coupe pritet të dalë në treg nga mesi vitit

Muajin e kaluar kompania më e madhe automobilistike Mercedes prezentoi modelin Coupe S-Class. Një muaj para se të mbahet panairi i Nju Jorkut Mercedes zbuloi...

Mercedes Benz C Class

Ka debutuar në sallonin e autobomolave në Detroit me një ceremoni të stilit gjigant Mercedes Benz C Class. Për ta prezantuar modelin gjithnjë më...

Filloj shitja e Mercedes CLA 250 D2

D2Autosport që merret me modifikimin e veturave kryesisht atyre sportive, ka prezantuar edicionin special të Mercedes CLA 250 D2. Pa ndryshuar detajet bazë të Mercedes-Benzit...

Benz debuton në Detroit me GLA AMG

Kompania gjermane Mercedes-Benz ka publikuar online specifikacionet e modelit të GLA AMG, që gjatë muajit të ardhshëm pritet t’i prezantohet publikut në panairin NAIAS...

Mercedes-Benz C Class

Para pak kohësh, “Mercedes-Benz”, publikoi fotot e para zyrtare të modelit të ri, C Class. Krahasuar me gjeneratën e vjetër, është zgjatur për 95...

Michael Schumacher teston veturën anti-aksident Mercedes C-Klasë 2015

Michael Schumacher është njeri prej pilotëve më me eksperiencë dhe më të suksesshëm në Formula 1. Me siguri se po të ishit në një...