Nissan zyrtarisht prezanton modelin 370Z Nismo

Pas shumë spekulimeve, Nissan edhe zyrtarisht ka prezantuar modelin sportiv 370Z Nismo gjatë festivalit ZDayZ në Karolinën e Veriut. Me një dizajn më agresiv...

Nissan vjen me xhipin Murano

Gjenerata e tretë e Nissanit, xhipi Murano, që është publikuar si model i vitit 2015, është zbuluar pak ditë para fillimit të panairit që...

Nissan Murano arrin në New York

Nissan po vazhdon të përtërijë gamën e modeleve të veta crosswer -ë dhe SUV . Në radhë është Murano brezin e ri të të...

X-Trail i ri me standarde të reja

Me dizajn të ri dinamik i cili bashkon trashëgiminë e pasur 4x4 të Nissan-it me pozitën udhëheqëse në segmentin e Crossover-ve, X-Trail i ri...

Nissan me makin që ecën vetë

Kompania Nissan ka bërë të ditur se deri në vitin 2020, do të prodhoj një veturë e cila do të vozitet vetë. Drejtori i Nissan-it,...

Nissan do te sjelle ne tregun e vitit 2020 makinat e pavarura nga shoferi

Nissan ka deklaruar se brenda vitit 2020 do te jete gati te sjelle ne treg makinat qe ngasin veten, duke theksuar se po planifikon...

Nissan ka rifreskuar modelin e saj Micra

Nissan e ka rifreskuar modelin e saj të qytetit Micra, duke i dhënë një pamje më burrërore, teknologjinë e re Infotainment si dhe interier...

Nissan Micra vjen me versionin e rifreskuar

Gjenerata e katërt Nissan Micra është prezantuar më 2010 në Gjenevë, ndërsa versioni i rifreskuar do të prezantohet për tregun evropian në Frankfurt. Ngjyrat e...

Infiniti do debutojë makinën sportive Ethera në Detro

Marka e makinave Infiniti, kompania e Nissan Motor Company, ka njoftuar se do të zbulojë një “makinë luksoze sportive” tek Panairi Amerikano Verior Internacional...

Nissan GT-R me përformanc më të mirë

Përgjigje më e ashpër e motorëve dhe përshpejtimi më i mirë gjatë numrit të madh të rrotullimeve, do të jenë karakteristikat kryesore të modelit...