Nissan rinovon ofertën sportive

Nga “Nissan-i” arriti konfirmimi se momentalisht janë duke menduar për prodhimin e modelit të ri hyrës sportiv i cili do të duhet t’i konkurronte...

Nissan Invitation

Nissan ka zbardhur detajet e para rreth konceptit tërheqës, i cili ofron qasje në veturë kompakte të gjeneratës së ardhshme, përfaqësuesin e segmentin B,...

Nissan LEAF automobili i vitit 2011-2012

Kompania Nissan Motor, me krenari ka bërë të ditur se vetura e saj plotësisht elektrike Nissan LEAF, e ka fituar çmimin “Vetura japoneze e...

Nisan Pivo, vetura që parkohet vetë

Panairi i automobilave “Tokyo Motor Show” edhe sivjet do të gostisë koncepte interesante të Nissan-it. Modeli inovativ Pivo pas plot gjashtë vitesh do ta...

Nissan hap studio dizajni në Kinë

Kompania Japoneze e prodhimi të makinave Nisan ka hapur në Kinë një studio për dizajminin e makinave. Nisan është kompania e tretë më e madhe...

Së shpejti në treg Nissani i vogël me energji

Nissan Motor C. në Tokyo Motor Shoë 2009 kishte prezantuar konceptin e makinës së vogël me energji elektrike  e pagëzuar me emrin Nissan Land...

Nissan Qashqai në treg në 2013

Pas suksesit të jashtëzakonshëm gjatë viteve të fundit, Nissan ka vendosur të përgatisë gjeneratën e re të modelit Qashqai. Dhe modelet e reja të...

Automobili i vitit Nissan Leaf

Nissan Leaf, makina elektrike pa emetim të gazrave të dëmshëm, është shpallur automobili botëror i vitit 2011 në panairin ndërkombëtar të automobilave...

Nissan GT-R, 100 km/h për tre sekonda

Prodhuesi japonez Nissan ka paraqitur automjetin i cili është ëndërr për shumëkënd, modelin e ri GT-R i cili prej zero deri në 100 kilometra...

Automobilat që do të paraqiten gjatë këtij viti

Viti i cili sapo kaloi nuk ishte i keq për fabrikat e automobilave edhe për kundër parashikimeve të pesimistëve. Në vitin 2010 u...