Opel Meriva e re vjen me ndryshime

Opel Meriva është bërë një yll dhe standard i cilësisë në mesin e furgonave të vogël. Gjenerata e dytë është lansuar në vitin 2010...

Opel Insignia, revolucioni i motorëve dhe sistemit argëtues

Opel Insignia kohë më parë ka pasur premierën botërore në panairin e Frankfurtit. Dhe modeli i ri i Opel-it shkëlqen me stil edhe më...

Opel Insignia Country Tourer

Opel në panairin e Frankfurtit do ta prezantoj modelin e ri të Insignia-s, Country Tourer i cili ka distancë më të madhe nga toka...

Opel Insignia Country Tourer në panairin e veturave në Franfurt

Familja e Insignia-ve të reja së shpejti do të plotësohet me modele të reja dhe në panairin e veturave në Franfurt, dë prezantohet modeli...

Opel Insignia Country Tourer premierë në panairin e Frankfurtit

Prodhuesi i njohur i veturave “Opel” intensivisht është duke punuar në lansimin e modelit Insignia Country Tourer i cili në treg do të konkurronte...

‘Automotive Interiors EXPO 2013’ e fiton Opel Adam

Opel Adam ka fituar çmimin për dizajnin më të mirë të interierit, në panairin 'Automotive Interiors EXPO 2013' në Shtutgard. Çmimin e ka ndarë juria...

Opel Mokka modeli më i shitur

Modeli i ri Opel Mokka, është bërë modeli më i shitur vetëm shtatë muaj pas paraqitjes në sallonet e shitjes. Opel ka marrë më...

Fillon prodhimi i modelit Opel Cascada

Nga fabrika në Gliwice të Polonisë ka dalë ekzemplari i parë i modelit të ri të Opelit, Cascada, me të cilin ky prodhues gjerman...

Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI BiTurbo

Kompania Opel e ka zgjeruar ofertën e saj edhe me modelin Zafira Tourer me motorin dizel 2.0 CDTI BiTurbo, motor ky me karakteristika të...

Opel Adam e nxjerr “GM-në” nga minusi

Prodhuesi “Opel” deri më tani ka pranuar më shumë se 20.000 porosi për modelin e ri Adam, automobilin për qytet. Adam është shumë model i...