Volkswagen CC i ri del në shitje vitin e ardhshëm

Pas sedanit dhe karavan, versioni i Passatit të ri (B8), si dhe i variantit hibrid GTE hibrid, Volkswagen në panairin e veturave në Gjenevë,...

Automjetet elektrike, shpëtim për planetin

Një hulumtim i shkencëtarëve pranë Universitetit Shtetëror në Michigan ka treguar se automjetet elektrike emetojnë shumë më pak nxehtësi, gjegjësisht vetëm 20 për qind...

Mercedes së shpejti me një super rival për Audi TT?

Sipas njoftimeve të disa medieve gjermane, kompania Mecedes ndoshta do të mund të ofrojë konkurrentin për modelin Audi TT. Për momentin nuk ka shumë detaje...

Skoda fillon prodhimin e modelit të ri

Pas premierës së mbajtur muajin e kaluar në Pragë dhe në panairin e veturave në Gjenevë, kompania Skoda për publikun sot në fabrikën Kvasiny...

BMW prezanton modelin M6 GT3

BMW ka bërë gati modelin e tij të ri M6 GT3, i cili pritet të zëvendësojë modelin aktual Z4 GT3. BMW Motorsport do të jetë...

Lamborghini Aventador SV debuton në Amerikë

Lamborghini mbajti një ngjarje dje në Ritz-Carlton në ishullin Amelia për ta prezantuar Lamborghinin e ri tek klientët.Vetura u shfaqë me ngjyrë të kuqe...

Shtyhet lansimi i gjeneratës së re Audi A8

Audi raportohet se ka vendosur ta shtyjë lansimin e gjeneratës së re A8 sepse kompania do ta “perfeksionojë teknologjinë e vozitjes në modelin e...

Mercedes nxjerr në rrugë makina pa shofer

Mercedes nxjerr në rrugë makinën pa shofer.Kjo është një makinë e cila ka një luks të paparë dhe është në ngjyrë të argjendë. Makina supermoderne...

BMW mendon të ofroj kamerë ‘GOPRO’ për veturat e saj

Një ndër copat e fundit të teknologjisë që secili i ka deri më sot është edhe GoPro. Shumica prej jush i keni parë shumë...

Porsche vjen me modelin e ri Cayman GT4 RS

Porsche pas prezantimit të modelit Caymanit GT4, po planifikon një model të ri Cayman GT4 RS. Porsche Cayman GT4 RS, mendohet se makina do...