Prezantohet makina Aston Martin, dizajnuar nga shqiptari Pëllumb Gurra

Në panairin “Geneva Motor Show 2015″ u prezantua dizajni i markës së veturës Aston Martin, që është bërë nga dizajneri tetovar Pëllumb Gurra. Pëllumb Gurra...

Vokswageni vjen me Sharanin e ri

Pasi publikoi fotografitë e para të Sharanit të ri, Volkswageni e ka prezantuar atë në panairin e automobilizmit që po mbahet në Gjenevë.Në modelin...

Land Rover Defenderi me gjashtë rrota

Kahn Design ka marrë një Land Rover Defender dhe e ka modifikuar atë në një prej makinave më të çmendura që kemi parë deri...

Alexis Tsipras nxjerr në shitje makinen BMW 750 mijë euro

Kryeministri grek Alexis Tsipras vazhdon me akte simbolike dhe populiste.Së fundmi ai ka nxjerrë në shitje makinat luksozë të qeverisë, të gjitha makina të...

Modeli i ri i Renault Meganet 2016

Rivali i Peugeot 308 ka trup krejtësisht të ri të cilin e ka krijuar në bashkëpunim me Nissanin. Gjenerata aktuale e Meganet është në...

Audi vjen me modelin e ri Audi R8 Spyder

Një artist i pavarur RM Design ka shkuar shumë më përpara se kompania e Audis dhe ka vizatuar modelin e Audi R8 Spyder. Përderisa...

Smarti vjen me modelin ForTwo Cabrio

Modeli ForTwo Cabrio është projekti më i fundit i Smart në bashkëpunim me markën MOSCOT.Sipas krijuesve të makinës ajo do të jetë ngjyrë e...

BMW me konkurrent të Model S?

Sipas informacioneve më të reja, BMW planifikon të prodhojë një automjet, i cili do të jetë konkurrent i drejtpërdrejtë i Model S të Teslas,...

Passat Alltrack në panairin ndërkombëtar të Gjeneves

Volkswagen i ka publikuar fotografitë e reja të versionit të ri të Passatit, i cili do të prezantohet në Gjenevë. Në panairin ndërkombëtar të automjeteve...

Mercedes S63 sjell versionin 850 Biturbo Coupe

Brabus njofton se do të sjellë një version të veçantë të modelit Mercedes S63. Sipas kompanisë ky do të jetë një model më i...