“Peugeot” prezantoi modelin e ri 3008

Pesë vjet më parë, “Peugeot” prezantoi një crossover të ri 3008. Që nga ajo kohë, në të gjithë botën janë shitur rreth 500.000 kopje,...

Peugeot 308 karavan për 2014

Peugeot ka zbuluar fotografitë dhe specifikacionet e gjeneratës së re të modelit 308 SW, i cili në mars pritet ti prezantohet publikut në panairin...

Peugeot 208 R në treg në fund të vitit 2014

Njeriu i parë i Peugeot-it Maxime Picat, ka konfirmuar se në paletën e tyre do të gjendet versioni më i fuqishëm i modelit 2008,...

Peugeot RCZ R në treg në vitin 2014

Prodhuesi francez “Peugeot” paralajmëroi që në festivalin e sivjetmë të shpejtësisë në Goodwood do ta prezantojë modelin e ri RCZ R i parashikuar të...

Vjen Peugeot 2008

Modeli Peugeot 2008">2008 do të paraqitet në sallonin e veturave që do të mbahet për disa ditë në Gjenevë, ndërsa prodhuesi francez ka vendosur...

RCZ Arlen Ness në panairin e “Motor Bike Expo” në Verona

Prodhuesi “Peugeot” i publikoi detajet e para për modelin RCZ Arlen Ness, versionin e veçantë i cili zyrtarisht do të prezantohet në panairin e...

Peugeot 208 Intuitive bazohet në modelin 208 Allura

Viti 2013 sapo ka filluar, ndërsa Peugeot ka përgatitur versionin special të modelit 208. Bëhet fjalë për modelin Peugeot 208 Intuitive, i cili bazohet...

Peugeot 2008

Peugeot ka përgatitur përgjigjen adekuate ndaj modeleve Nissan Juke dhe Opel Mokka që vjen me shenjën 2008. Dimensionet e karrocerisë: gjatësia 4.140 mm dhe...

Peugeot 2008 Crossover

Peugeot ka prezantuar modelin 2008, i cili për nga të gjithë parametrat bënë pjesë në kategorinë e Crossover-ve të vegjël. Bëhet për një karroceri tejet...

Peugeot 2008, së shpejti fillon prodhimi

Prodhuesi i njohur francez i veturave “Peugeot” vazhdon me paralajmërimet për crossover-in e ri i cili do të bazohet në modelin e popullarizuar, atë...