Cayenne Turbo S, vjen me version të modifikuar

Kompania kanadeze SR Auto Group, është një tjetër kompani që ofron paketën tunin për modelin Cayenne të Porsche, më saktësisht është fjala për modelin...

Porsche prezanton versionin e ri Cayenne GTS

Gjiganti gjerman Audi, ka arritur të prodhoj versionin më të fuqishëm të Cayenne GTS i cili në total prodhon plotë 440 kuaj fuqi. Porsche është...

Porsche 991 Turbo S vjen me disa përmirësime të reja

Këto punime, të bëra nga firma Tag Motorsport nga Kalifornia, i kanë dhënë veturës dukshëm një përmirësim të madh si në anën mekanike edhe...

Porsche prezanton modelin me te ri Macan S

Modeli i veturës është i bazuar në paketën Sport, që përfshinë një platformë mirë të dizajnuar, me ngjyrë blu metalike dhe një seri të...

Porsche rifreskon modelet Boxster GTS dhe Cayman GTS

Kompania gjermane Porsche ka vendosur të krijojë motorë edhe më të fuqishëm për modelet Boxster GTS dhe Cayman GTS. Tashmë e dimë nga fotografitë...

Porsche përgatit së paku dy modele të reja

Muaj më parë u përfol për disa modele të reja të Porsche. Flitej se do të kemi katër modele të reja, Macan, 911 Targa,...

Porsche vjen me serinë e re 911

Porsche zbuloi para publikut në sallonin e makinave në Detroit serinë e re 911, që për herë të parë kombinon konceptin klasik të modelit...

Porsche 911 Turbo

Porsche 911 Turbo është njëri nga sinonimet e shpejtësisë. Kjo veturë i cili me gjenerata adhuruesve të veturave sportive u ka ofruar kënaqësi në shpejtësi...

Panamera me motor më të fuqishëm me naftë

Porsche ka përmirësuar modelin e vet Panamera, i cili nuk ka pësuar ndryshime aq të mëdha në pamjen e jashtme dhe ato kryesisht në...

TopCar Porsche 911 Stinger

TopCar ka paralajmëruar pakon e re tjuning në modelin e ri Porsche 911 Carrera 4 / 4S. Kështu, kjo 911-she ka fituar Body-kit nga...