Kështu duhet të duket Megane i ri

Renault ka filluar me rinovimin e ofertës për gjeneratat e reja të modeleve Clio dhe Twingo, ndërsa shumë shpejt do të fillojë me shitjen...

Renault tërheq gjysmë milioni vetura Clio 4 dhe Kangoo 2

Prodhuesi francez, Renault, është detyruar të tërheqë rreth gjysmë milioni automjete nga tregu, për shkak të problemeve të mundshme me sistemin e frenimit. Bëhet fjalë...

Vetura që harxhon 1 litër karburant për 100 kilometër !

Kompania Renault ka prezantuar prototipin e saj EOLAB, e cila vjen me 100 risi teknologji të reja, po ashtu makina për 100 kilometra do...

Renault vjen me modelet të reja të Megane dhe Scenic

Kompania franceze Renault këto ditë ka prezantuar modelet e reja të Megane dhe Scenic në Britaninë e Madhe. Të bazuara në variantin TomTom, edicionet...

Renault Twingo Z.E. hiqet nga prodhimi

Renault gjeneratën e tretë të Twingo-s e paraqiti në fillim të muajit të kaluar në panairin e Gjenevës, dhe duhet rikujtuar se ky model...

Renault “armatoset” me drone personal

Renault prezanton makinën konceptuale e cila do jetë e pajisur edhe me një drone personal. Modeli Kwad do vijë i shoqëruar nga një kuadkopter,...

Renault Clio RS Monaco GP në panairin e Gjeneves

Renault-i ka njoftuar se në panairin e këtij viti në Gjenevë, do të prezantoj gjeneratën e tretë të modelit Twingo, motorin e ri nga...

Renault Twizy në panairi e makinave në Frankfurt

Panairi i makinave në Frankfurt, më i madhi i këtij lloji në botë, ku marrin pjesë prodhuesit më të mëdhenj të makinave, po shquhet...

Laguna me dizajn të ri

Drejtori i “Renault-it”, Carlos Tavares e pranoi se pamja “e marrë” e Laguna-s është fajtor për rezultatet e tij të dobëta të shitjes. Shtoi...