Seat Mii, kloni i VW Up!

Ishte e pritshme, bazuar në zakonin e vjetër të familjes së “VW Grup”, që “origjinalët” me shenjën “VW” të fitojnë edhe klonet e tyre...

Seat Ibiza Ecomotive shpenzon vetëm 2.9 litra në 100 kilometra

Automjeti i ri Seat Ibiza Ecomotive, i cili përndryshe publikut i është paraqitur gjatë tetorit të vitit të kaluar në panairin e automjeteve në...

Seat Leon Cupra edhe më tërheqës

Spanjolli me gjak të nxehtë, theksohet me stajling atraktiv, që është një karrem për vozitësit e moshës së re. Me ridizajnimin kohë më...

“Seat” lanson katër automobila të rinj

Kompania “simotër” e “Volkswagen-it”, “Seat-i” ka ambicie të mëdha për këtë dhe vitin e ardhshëm, ndërsa adhuruesit e markës spanjolle me siguri që do...

Seat Leoni premierë në panairin e Frankfurtit

Sipas informatave të fundit të mediave spanjolle, të afërta me prodhuesin nga Martorell, gjenerata re e Seat Leon prezentimin e saj zyrtarë...

Gjenerata e re e Seat Leon

Informatat e para rreth gjeneratës së re të Seat Leon nuk zbulojnë aq shumë, por bëjnë të ditur se dizajni përfundimtar i kësaj veture,...

Seat Alhambra, veturë familjare

Seat në panairin e veturave ‘Mondial de l'Automobile Paris 2010’, ka prezantuar modelin plotësisht të ri në segmentin MPV, gjeneratën e re të mono-volumit...

Seat ka paraqitur automjetin e vet Alhambra

Në bazë të modelit Sharan të Volkswagen, Seat ka paraqitur automjetin e vet Alhambra, i cili do të nis shitjen kësaj vere. Gjykuar sipas fotografive,...

Seat Leon Cupra R me 256 kuaj fuqi

Nga Spanja arrin Seati më i fuqishëm ndonjëherë. Seat Leon Cupra R vjen i pajisur me motorin turbo dhe 256 kuaj fuqi. Seat Leon Cupra...

Seat Ibiza Ecomotive – 2.9 litra në 100 km

Automjeti i ri Seat Ibiza Ecomotive, i cili përndryshe publikut i është paraqitur gjatë tetorit të vitit të kaluar në panairin e automjeteve në...