Toyota se shpejti me modelin e ri Sedan

Në fillim të muajit të kaluar ka arritur informata jo-zyrtare se në Toyota po përgatisin modelin e ri Sedan me tërheqje me rrota të...

Toyota RAV4 më praktik dhe aventuristë

Gjenerata e katërt e SUV-it japonez, në tërësi i është dedikuar trendëve urban, por prapë RAV4 edhe më tutje është praktik dhe aventuristë. Toyota RAV4...

Toyota feston 20-vjetorin e prodhimit të Supra Mk IV

Gjiganti japonez Toyota është duke festuar 20-vjetorin e prodhimit të modelit Supra Mk IV. Ky model fillimisht ishte prezantuar në gusht të vitit 1993 gjatë...

Toyota GT86 me 255 kuaj fuqi

Modeli sportiv i Toyota-s, GT86 i zhvilluar në bashkëpunim me Subaru, është bërë objekt i dëshirës për vozitësit me prirje sportive. Edhe spe performancat...

Toyota Corolla modeli më i shitur

Modeli i Toyota-s, Corolla në botë njihet si modeli më i shitur, me mbi 40 milionë njësi që nga viti 1996, por me avancimin...

Karavani i parë Toyota Auris Touring Sports

Duke kombinuar dizajnin dinamik me kabinën më funksionale në segmentin e vet, Toyota Auris Touring Sports e re, është karavani i parë në segment...

Toyota Corolla Furia

Prodhuesi “Toyota” në panairin e sivjetmë të veturave që u mbajt në Detroit e prezantoi versionin koncept të Toyota Corolla-s të emërtuar Furia. Modeli...

Modeli Prius një zgjidhje më e mirë

Toyota po e zgjeron familjen e modelit Prius dhe ka prezantuar MPV-n e parë hibride me shtatë ulëse. Para nesh është modelit Prius Plus,...

Toyota GT86, vetura sportive

Coupe-ja sportive Toyota GT86 së bashku me Subaru BRZ ka fituar çmimin “Vetura sportive e vitit 2012” sipas përzgjedhjes së revistës “Echappement“. Kjo përzgjedhje,...

Vetura sportive e vitit 2012 – Toyota GT86

Coupe-ja sportive Toyota GT86 së bashku me Subaru BRZ ka fituar çmimin “Vetura sportive e vitit 2012” sipas përzgjedhjes së revistës “Echappement“. Kjo përzgjedhje,...