Toyota tërheq 3.8 milionë automjete nga tregu

Prodhuesi i automjeteve, Toyota Motor Corporation, ka bere te ditur  se ka  tërhequr nga tregu amerikan 3.8 milionë automjete. Arsyeja e tërheqjes e këtyre...

Toyota Verso, më e sigurta në klasë sipas Euro NCAP

Programi evropian i testimit të veturave të reja (Euro NCAP), kohë më parë i ka shpallur veturat më të mira për vitin 2010, ndërsa...

Toyota shfaq Camry Hybrid-in e 2012-ës

Ditën e djeshme Toyota shfaqi makinën e re në Paramount Studios në Hollywood, Calif. Kompania e zbuloi live Toyota Camry Hybrid të 2012-ës. Megjithatë Camry...

Toyota Supra me motor 3.5 V6

Në fund të vitit 2015 do të dalë në dritë pasardhësi i modelit legjendar Toyota Supra. Deri me shpalljen e këtij lajmi shumica kanë menduar...

Toyota Auris, dizajn dhe performanca të avancuara

Toyota Motor Corporation (TMC) ka paralajmëruar lansimin e modelit Auris plotësisht të ridizajnuar, i cili i dedikohet tregut japonez dhe atij evropian. Auris i ridizajnuar...

Toyota, mbetet prodhuesi numër një i makinave në botë

Kompania japoneze e prodhimit të automjeteve Toyota tha se ka rritur numrin e shitjeve gjatë vitit të kaluar duke ruajtuar vendin e parë në mesin...

Toyota Corolla makina më e shitur

"Toyota Corolla" është makina më e shitur për vitin 2011, por edhe e të gjitha kohërave me një total prej 37.5 milion kopje nga...

Toyota Prius dhe Auris Hybrid me mbi 400 mijë ekzemplarë të shitur

Toyota është pionier i teknologjisë hibride dhe me të drejtë mund të krenohet me rezultatet e arritura, ndërsa 10 për qind e veturave të...

Toyota Corolla modeli më i shitur

Modeli i Toyota-s, Corolla në botë njihet si modeli më i shitur, me mbi 40 milionë njësi që nga viti 1996, por me avancimin...

Toyota Corolla rifreskon linjat

Corolla, e cila në tregun evropian shitet ekskluzivisht në version limuzinë, pas modelit të saj të ngjashëm Auris edhe vet ka pritur rifreskimin e...