Hajdutet ikin nga Toyota Prius

Nëse dëshironi të blini një veturë të cilën hajnat vështirë se do të vendosin ta vjedhin dhe me këtë rast është edhe ekologjike, atëherë...

Toyota Prius Plus me 7 ulëse

Toyota e ka zgjeruar familjen e modelit Prius dhe ka prezantuar MPV-n e parë hibride me 7 ulëse. Prius Plus vjen si përforcim i...

Toyota ka rritje trefish të fitimit

Prodhuesja japoneze e automobilëve Toyota njoftoi mbi rritjen trefish të fitimit në tremujorin e tretë të vitit 2012.  Sipas fjalëve të drejtuesve të koncernit, kompania...

Toyota Smart Insect

Për dallim nga nën-brendi Lexus, Toyota në Paris nuk ka prezantuar ndonjë koncept të veturave. Këtë pjesë Toyota e ka ruajtur për ngjarjen e sivjetme...

Toyota Proace

Kompania “Toyota” njoftoi që tregut evropian ia ofroi modelin e ri, atë ProAce. Toyota ProAce ka një vëllim të bagazhit prej 7 metra kub,...

Toyota Auris Turing Sports

Në panairin e veturave në Paris gjenerata e dytë e Toyota Auris ka fituar edhe versionin karavan, i cili si duket ka munguar në...

Toyota prezanton modelin e makinës së re elektrike “eQ”

Kompania japoneze e automobilave ka prezantuar modelin e makinës së re elektrike “eQ”. Zëvendëspresidenti i korporatës Toyota Motor, Takeshi Uçijamada ka pozuar në foto në...

Toyota Auris, dizajn dhe performanca të avancuara

Toyota Motor Corporation (TMC) ka paralajmëruar lansimin e modelit Auris plotësisht të ridizajnuar, i cili i dedikohet tregut japonez dhe atij evropian. Auris i ridizajnuar...

Toyota Avalon me motor të fuqishëm

Toyota Avalon tani do t’i bëj konkurrencë modeleve Ford 500, Chevy Impala, Buick LaCrosse dhe të ngjashme që bëjnë pjesë në klasën Sedan. Është me...

Toyota Supra me motor 3.5 V6

Në fund të vitit 2015 do të dalë në dritë pasardhësi i modelit legjendar Toyota Supra. Deri me shpalljen e këtij lajmi shumica kanë menduar...