Toyota Prius me sistem te integruar Hybrid Synergy Drive

Edhe pse Toyota vazhdon të zgjerojë teknologjinë hibride edhe në modelet tjera të veturave të saj, Prius edhe më tutje është modeli më i...

Toyota Avensis, komoditet dhe efikasitet

Toyota Avensis e re ka trashëguar tiparet e komoditetit, prakticitetit dhe kursimin nga gjenerata e tretë e këtij modeli. Ky model i ri mund të...

Toyota GT86

Prodhuesi i njohur i veturave “Toyota” në fund të vitit 2011 në sallonin e automobilave në Tokio si premierë botërore e prezantoi versionin serik...

Toyota Avensis 2.0 D4-D, 1445 km me një rezervuar

Dy gazetarë britanikë, Joe Clifford dhe Andrew Biddle, me veturën Toyota Avensis 2.0 D4-D me transmision manual me 6 shpejtësi, kanë arritur që me...

Toyota Corolla makina më e shitur

"Toyota Corolla" është makina më e shitur për vitin 2011, por edhe e të gjitha kohërave me një total prej 37.5 milion kopje nga...

Toyota Prius dhe Auris Hybrid me mbi 400 mijë ekzemplarë të shitur

Toyota është pionier i teknologjisë hibride dhe me të drejtë mund të krenohet me rezultatet e arritura, ndërsa 10 për qind e veturave të...

Toyota Prius C/Aqua

Brenda disa ditëve do të bëhet prezantimi zyrtar i modelit të ri të Toyota-s, Prius C/Aqua, ndërsa tashmë kjo kompani ka pranuar 60 mijë...

Toyota prodhon makinën me pamje krejt ndryshe

Toyota ka prezantuar konceptin e makinës së ardhshme të saj. Ajo ngjan si një telefon i zgjuar gjigant. Ky model quhet “Fun-Vii” ose siç...

Toyota Prius C

Kohë më parë kemi botuar foton dhe pak të dhëna për modelin e ri të Toyota Prius C, ndërsa tani sjellim diçka më shumë...

Toyota FT-86, së shpejti në treg

Prodhuesi i njohur i automobilave “Toyota” refuzoi të konfirmojë se fotografitë e publikuara kanë të bëjnë me saktësi për modelin e ri sportiv të...