Volkswagen CC i ri del në shitje vitin e ardhshëm

Pas sedanit dhe karavan, versioni i Passatit të ri (B8), si dhe i variantit hibrid GTE hibrid, Volkswagen në panairin e veturave në Gjenevë,...

Vokswageni vjen me Sharanin e ri

Pasi publikoi fotografitë e para të Sharanit të ri, Volkswageni e ka prezantuar atë në panairin e automobilizmit që po mbahet në Gjenevë.Në modelin...

Passat Alltrack në panairin ndërkombëtar të Gjeneves

Volkswagen i ka publikuar fotografitë e reja të versionit të ri të Passatit, i cili do të prezantohet në Gjenevë. Në panairin ndërkombëtar të automjeteve...

Volkswagen CC me 350 kuaj fuqi

Volkswagen duket se është gati të bëjë prezantimin e modelit të tij më të ri Volksëagen CC. Makina është një model në versionin Sport...

Volkswagen sjell modelin “Golf R-Line”

Volkswagen zyrtarisht ka nxjerr në shitje modelin më të ri "Golf R-Line". Modeli vjen në dy versione motorësh, me motor beznine 1.4 litërsh TSI...

Model special i Polos

Kompania prestigjioze gjermane, Volkswagen, tani ofron edhe modelin special të Polos, i quajtur Lounge. Në këtë model përfshihen disa detaje estetike dhe të pajisjeve më...

Touareg i ri ka rifreskuar SUV-in e tij

Gjenerata e dytë e Volkswagen Touareg ka qenë në prodhim që nga viti 2010, dhe më në fund po duket se e ka kompletuar...

Volkswagen vjen me furgonin e ri

Volkswagen disa muaj më parë, në panairin e veturave komerciale në Hannover, prezantoi konceptin Tristar në të cilin ka paralajmëruar edhe konceptin e ardhshëm...

Golf 8 i veçantë, ja kur del në treg

Volkswagen ka filluar të zhvillojë teknologji të reja për Golf 8 i cili do të nxirret në treg në vitin 2019. Për shkak të...

Volkswagen Sportsvan me modelin e ri Golf Plus

Dhjetë vjet më parë, “Volkswagen”-i kishte vendosur të zgjerojë ofertën me modelin e ri Golf Plus. Përveç Hatchback-ut standard me tre dhe pesë dyer,...