VW Polo R WRC Street me 220 kuaj fuqi

Paralelisht me angazhimin e plotë në skenën WRC, që vjen vitin e ardhshëm, VW në treg do ta plasoj edhe modelin Polo R me...

Volkswagen Scirocco GTS

Volkswagen qysh në qershor të këtij viti ka prezantuar modelin Scirocco GTS, i cili tani edhe zyrtarisht është në dispozicion për blerësit evropianë. Scirocco GTS...

Zyrtarisht VW Golf Cabriolet

Në fund të vitit të kaluar, Volkswagen e ka vërtetuar ardhjen e modelit të ri Golf Cabriolet dhe fillimin e prodhimit të tij në...

Timoni i artë për Volkswagen Up!

Start idelal për Volkswagen Up!-in e ri. Ende nuk ka arritur në treg dhe tashmë ka fituar çmimin prestigjioz ndërkombëtarë “Timoni i artë”. Juria e...

Volvo V40 vetura më kompakte për vitin 2012

Muaj më parë, sipas përzgjedhjes së ‘Auto Bild’, Volvo V40 është shpallur si vetura më kompakte për vitin 2012, ndërsa vetëm disa javë më...

Golf Cabrio del në treg në 2011

Prodhuesi gjerman nga Wolfsburgu në fund të javës së kaluar ka konfirmuar se gjatë vitit të ardhshëm mund të presim daljen në treg...

VW Golf VII arrin më 4 shtator

Sipas informacioneve të fundit prodhimi i gjeneratës së re asaj të shtatës së modelit më të popullarizuar të “Volkswagen-it” do të fillojë në mesin...

VW me modelin e furgonit kamping (VIDEO)

VW ka nxjerrë edicionin e furgonit të dedikuar ekskluzivisht për kampingje. Kjo seri kryesisht prodhohet në California të SHBA-ve dhe tashmë ky model është...

Volkswagen publikon konceptin e ri të modelit VW Coupe, prodhim Jetta

Volkswagen ka bërë publike detajet rreth planit ambicioz  për rritjen e shitjeve të veturave deri në 800.000 njësi në SHBA deri ne vitin 2018. Në...

Volkswagen planifikon të prodhoj modelin Panamera kabriolet

Kompania Volkswagen, e cila kohë më parë e ka blerë prodhuesin Porsche, planifikon të prodhoj modelin Panamera kabriolet, kështu shkruan revista gjermane – ‘Automobilwoche’....