ABT rregullon modelin Polo

Edhe pse  Polo i ri duket dukshëm më agresiv se paraardhësi i tij, shumë do të duan që ta bëjnë edhe...

Në Amerikën Jugore së shpejti paraqitet Volkswagen Saveiro 2010

Tregu i Amerikës Jugore do të pranojë një version të ri të Volkswagen Saveiro. Saveiro është një pickup kompak i dizajnuar dhe i ndërtuar...

VW Golf VI ABT GTI Sportsline VS4-R

Mjeshtërve botërorë për modifikimin e automjeteve nuk u është dashur shumë kohë të fusin në duart e veta edhe Golfin më të ri GTI...

Ndërpritet prodhimi i VW Golf I

Ditët e City Golfit, pothuajse të gjitha kopjeve të serisë së plotë Golf të cilët që prej viteve të 70-ta të shekullit të kaluar...

Volkswagen lehtëson Golfin

Pas publikimit të planeve të prodhuesit Audi që në treg të ofrojë modelet S4 e S5 me peshë dukshëm më të vogël edhe Volkswagen...

Motori 1.2 litrash në Golfin e ri

Motori i ri TDI prej 1.6 litrash tanimë është paralajmëruar, e tani arrin edhe lajmi se në Golfin e ri do të gjendet edhe...

VW GTI po vjen krejtësisht e re

Volkswagen, si duet është ngutur për ta prezantuar modelin e saj më të ri të GTI në panairin e New York-ut. Makina e quajtur...