VW Passat, më i lehtë se paraardhës

Kompania “Volkswagen” tanimë ka publikuar fotot e para zyrtare të modelit të ri Passat. Modeli i ri është 85 kg më i lehtë se...

Volkswagen prezanton Beetle Coupe dhe Kabriolet

Volkswagen ka bërë të ditur se këto ditë do të prezantohet paketa Premium 2014, për Beetle Coupe dhe Kabriolet. Karroceria opsionale do të jetë...

Volkswagen Amarok Power me dizajn sportiv

Fotografitë e para të konceptit Volkswagen Amarok Power u zbuluan përpara premierës së tij në takimin e adhuruesve të GTI-së në Worthersee. Modeli i...

Volkswagen me shtatë ulëse

Drejtori ekzekutiv i “Volkswagen”-it në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Michael Horn, zbuloi disa detaje të reja rreth “crossover”-it të ardhshëm me shtatë ulëse...

Golf R me 400 kuaj fuqi në panairin e automobilave në Pekin

Volkswagen në panairin e automobilave në Pekin do të prezantojë konceptin e Golf R 400 i cili nën “haubë” do të ketë motorin me...

VW Polo në panairin e automjeteve në Gjenevë

Që nga koha kur gjenerata e pestë e modelit të popullarizuar Volkswagen Polo ishte prezantuar gjashtë vjet më parë, kjo makinë e vogël është...

Volkswagen T-ROC merr dritën e gjelbër për prodhim

Kompania gjermane Volkswagen së fundmi ka prezantuar konceptin T-ROC në panairin e veturave në Gjenevë, kurse drejtori ekzekutiv i VW, Martin Winterkorn, është optimist...

Volkswagen zbret në Detroit me Golf R

Volkswagen ka prezantuar planet e kompanisë, duke pranuar se së shpejti do të prezantoj Golf R në panairin e veturave në panairin ndërkombëtarë që...

Volkswagen e-Up makin e shpejtë

Për shumicën prej nesh, me “udhëtim të këndshëm” nënkuptohet makina e shpejtë, pavarësisht nga kushtet e makinës, nga rruga e drejt apo e lakuar,...

Volkswagen i ri që kushton 3.4 milion stërlina

Volkswagen i ri që shihni më lartë është i pajisur me një motor 3-litërsh i cili mund të bëjë 0 - 62mph në 3,9...