Volkswagen Sportsvan një tjetër version

Makina më e shitur evropiane Volkswagen Golf, mori edhe një tjetër version. Pas versionit Hatchback-ut me tri apo pesë dyer dhe karavanit, tani në...

Volkswagen paralajmëron modelin e ri Golf Plus

Koncepti i Volkswagen-it Golf Sportsvan, paralajmëron modelin e ri Golf Plus, i cili këtyre ditëve gjendet në fazën finale të testimit. Ky koncept është...

Volkswagen Golf R Cabriolet

Për gati një dekadë shenja “R” u është referuar veturave më të fuqishme Volkswagen në klasën kompakt. Deri më tani ato gjithmonë kanë qenë...

Volswagen Polo R WRC

Volswagen në treg do të plasoj modelin e ri Polo R WCR me motor të fuqishëm prej 220 kuaj fuqi. Polo më e fuqishme...

Volkswagen groove up!

Volkswagen ka përgatitur edhe një edicion të ri të modelit më të vogël up!, e ky është groove up!, i cili ka sistem Fender...

Vokswagen Golf makina e vitit 2013

Revista prestigjioze britanike ‘Diesel Car’, ka shpallur fituesit e çmimeve për veturën dizel më të mirë për vitin 2013, e cila përfshinë dhjetë segmente....

VW Passat 2014

Modeli aktual VW Passat është prezantuar në fund të vitit 2010 në Paris, ndërsa pasardhësi i tij në treg arrin më 2014. Siç qëndrojnë...

VW Cross Blue Concept

Volkswagen me prezantimin e konceptit Cross Blue në Detroit ka ofruar zgjidhjen hibride por edhe zëvendësimin adekuat për modelin Touareg. Me një gjatësi prej...

Volkswagen Scirocco

Kur prodhuesi i njohur i automobilave “Volkswagen” në vitin 2008, përsëri në “jetë” e solli modelin Scirocco, shumë njerëz me skepticizëm e shikuan këtë...

Golf 7, automobil i vitit në botë

Në panairin e automobilave në New York, vetura Golf7 e Volkswagenit u zgjodh automobili i vitit, ndërsa kjo mirënjohje erdhi pasi kjo veturë u...