Alonso: nuk kam frikë

Xhiroja e dytë e Formula 1 kampionatit kaloi nën shenjën e rikthimit të Fernando Alonsos i cili me sukses tejkaloi testimet të klubit dhe...

Reno largohet prej F1

Kompania e pjesëve për makina Reno me seriozitet mendon opcionin e largimit nga Formula 1 pas kritikave për motorrin e dobët. “Për momentin po konsiderojmë...

Vettel: Ka ardhur koha për të fituar

Sebastian Vettel duket se është “dashuruar” me shikim të parë me Ferrarin. Piloti gjerman, i cili ka kaluar në përfundim të sezonit të kaluar...

Edu Haxhiu po përparon, shpejt në gara të mëdha

Edu Haxhiu vazhdon të jetë premtimi më i madh për Kosovën në garat e një sporti pak të njohur për vendin tonë, Formula. Edi...

Lewis Hamilton afër rinovimit me Mercedesin

Hamilton është shumë pranë rinovimit të kontratës me Mercedesin. Marrëveshja aktuale e kampionit të Botës në fuqi me skuadrën gjermane skadon në përfundim të kampionatit...

Alonso humb kujtesën e 20 viteve të fundit pas aksidentit

Në datën 22 shkurt, Fernando Alonso pësoi një aksident të rëndë në testimet parasezonale të Formula 1 në pistën e Montmelo-së në Barcelonës dhe...

Sebastian Vettel: Te Ferrari si në ëndërr, ma siguroi Schumi

Fillimisht Vettel u ndal te momenti kur ai hyri për herë të parë në bokset e Ferrarit dhe sigurisht aty takoi idhullin e tij...

Ron Dennis: Alonso do të garojë në Melburn

Ron Dennis duket i ka të qarta idete mbi aksidentin e Fernando Alonso-s në Montmelo."Nuk ishte nje shkarkim elektrik apo problem mekanik ne makine. Alonso...

Ferrari prezanton njëvendëshen e së ardhmes

Ferrari ka publikuar në faqen zyrtare në internet një dizajn të ri të njëvendëshes me të cilën do të garojë në Formulën 1 pas...

Bahrein kundër një gare në Katar

Sheiku Salman bin Isa Al-Khalifa beson se një garë e re në Katar apo kudo tjeter do të eklipsoje rëndesinë e fundit te sezonit...