Robert Kubica lë spitalin

Robert Kubica, piloti i Lotus-Renault, ka dalë nga spitali 76 ditë pas aksidentit të rëndë që pësoi gjatë një gare Rally në...

Massa do vijojë të jetë pilot i Ferrarit

Presidenti i Ferrarit, Luca di Montezemolo, ka konfirmuar se pilotët e Ferrarit për vitin 2012 do të jenë sërish spanjolli Fernando Alonso dhe braziliani...

Bernardo Sousa ruan kryesimin në Portugali

Bernardo Sousa ruan kryesimin në Rallyn e Portugalisë që po zhvillohet në zonën e Azores. Me 6.3 sekonda më pak ai la pas rivalin...

Sebastian Vettel ka fituar Cmimin e Madh të Malajzisë

Sebastian Vettel, piloti gjerman i Red Bull, ka fituar Cmimin e Madh të Malajzisë, garën e dytë sezonale të botërorit të Formula 1. ...

Sebastian Vettel, më i shpejti në prova

Sebastian Vettel, piloti gjerman i Red Bull, ka qenë më i shpejti në ditën e parë të provave të Formula 1 në...

Përplasja e frikshme në garën e Dajtones

Një përplasje e frikshme është regjistruar në garën me makina të Dajtonës.Piloti italian Mateo Maluçeli është goditur nga një tjetër garues, teksa kishte ulur...

Vettel s’ka rivalë

S’ka rivalë! Kaq mund të thuhet për garën e radhës së Formulës 1, e cila ashtu si shumë këtë kampionat botëror, ka...

Montezemolo: Ferrari duhet të reagojë shpejt

Luca Cordero di Montezemolo, presidenti i Ferrarit, nuk është i kënaqur nga nisja e sezonit të makinës italiane në botërorin e Formula...

FIA ndalon pjesën e re të Ferrari-t

Ferrari nuk do të mund ta përdorë pjesën e re të mbrapme të provuar dje në provat e lira për Cmimin e Madh të...

Alonso: Ferrari duhët të sjellë pilot më të mirë

Largimi i Felipe Masasë nga skuderia italiane e Ferrarit kohëve të fundit është bërë top temë e medieve botërore. Është e sigurt se e...