Leb per te 6-en here kampion

Sebastian Leb ka fituar per te gjashtin vit rradhazi kampionatin boteror te garave Rally. Nen drejtimin e makines se tij Citroen C4, francezi ka...

Ecclestone: ‘Nuk do të lejojë shkatërrimin e Formula 1’

Njeriu kryesor i Formula 1, Bernie Ecclestone, i ka premtuar- shumë pak opinionit e më shumë vetes së vet, se nuk do të lejojë...

Vettel sërish fiton, i afrohet dhe më shumë titullit

Piloti i Red Bull, Sebastian Vettel ka dalur triumfues i garës për Çmimin e Madh të Italisë të zhvilluar në Monza. Vettel në asnjë moment...

Ecclestone: T’i kthejmë zhurmën motorrëve

Zhurma e motorrëve të rinj të Formulës 1 nuk i pëlqen aspak padronit të këtij sporti, Bernie Ecclestone.  “Nuk kam mbetur i pakënaqur nga zhurma...

Dietrich Mateschitz: “Red Bull do të kthehet si më parë”

Mateschitz padroni i Red Bullit kampion të katër viteve të fundit në Formula 1, ka deklaruar se skuadra e tij do të bëjë shumë...

MotoGP, Marc Marquez i pari në Spanjë

Duket se nuk ka limit për oreksin e Marc Marquez. Kampioni në fuqi i MotoGP vazhdon të marshojë me ritme të çmendura duke lënë...

Formula Nascar, shpërthen makina, Montoya shpëton mrekullisht

Gara e makinave Nascar, në Daytona karakterizohet me një sërë aksidentesh. Më spektakolari është ai që ka ndodhur me ish-pilotin e formula 1, ku njëra...

Forza Rossa, skuadra rumun e re në Formula 1

Botërorit të Formula 1 në vitin 2015 mund t’i shtohet një skuadër tjetër që vjen nga Rumania. Duhet të quhet Forza Rossa madje thuhet...

Vettel: Në Kore do të garoj si gjithmonë

Sebastian Vettel, i cili mbrojti titullin kampion bote në Formula 1 të dielën e kaluar në Japoni, u shpreh se edhe në garën e...

Fernando Alonso është rikthyer në Europë

Fernando Alonso është rikthyer në shtëpinë e tij në Europë pas tre garave të para në Azi dhe Australi. Piloti i...