Marquez i pari në provat e Sepang-ut

Moto GP fillon që nga aty ku përfundoi, me Marc Marquez që doli para gjithë të tjerëve.Marquez doli përsëri i pari në provat e...

Jenson Button: Ëndërra u kthye në realitet të kemi Alonson këtu

Ai poashtu nuk kurseu fjalët e bukura për kolegun e tij të ri në ekip dhe deklaroi se me padurim pret fillimin e sezonit...

Kimi Raikkone: Do të dëfrehemi me Vettel te Ferrari

Nuk shikon nga e shkuara Kimi Raikkonen. Nga Abu Dhabi ku ndodhet për fundin e sezonit me Ferrarin piloti finlandez ka komentuar mbërritjen te...

Vjedhje te Red Bull, zhduken 60 trofe

Një vjedhje kolosale ka ndodhur mbrëmjen e së premtes te skuadra Red Bull, në zonën e Milton Keynes në Britaninë e Madhe. Një grup prej...

Vettel e bën sefte me Ferrarin

Pasi vizitoi skuadrën e tij të re gjatë provave në pistën e Abu Dhabit, Sebastian Fetel ka nisur menjëhere nga puna me Ferrarin. Piloti gjerman...

Aksident i rëndë për Mark Webber

Ish-ngasësi i Formula 1 është aksidentua në një garë në Brazil.Ish-piloti i Red Bullit në Formula 1, Mark Webber, ka pësuar lëndime pas një...

Hamilton feston fitoren e F1 me Scherzinger, ja puthja pas fitores

Këngëtarja Nicole Scherzinger ka postuar një foto në profilin e saj në Facebook, pas fitores së bashkëshortit Hamilton në Formula 1. Ajo që duket...

Hamiltoni me notën më të lartë

Një sezon spektakolar ku e gjithë loja u zhvillua në fushën e Mercedes. Kjo mund të jetë fjalia përmbledhëse e vitit 2014 në Formula...

Maurizio Arrivabene emërohet drejtor i skuadrës

Pas një tjetër sezoni të dështuar, skuadra me qendër në Maranello nuk po gjen paqe.Është zyrtare, në krye të skuadrës Ferrari emërohet Maurizio Arrivabene,...

Luis Hamilton dy herë kampion në F 1

Hamilton ka fituar titullin botëror në Formulën 1 për vitin 2014. Piloti britanik i Mercedesit ka arritur të lërë pas të gjithë edhe në...