F1: Dueli Rosberg-Hamilton drejt “fotofinish”-it

Nico Rosberg dhe Lewis Hamilton janë protagonistët më të mëdhenj të konferencës për shtyp përpara Çmimit të Madh të Abu Dhabit, garës së fundit...

Ferrari ndahet nga Alonso

Tashmë është zyrtare, Fernando Alonso lë Ferrarin. Në vitin e ardhshëm do të zëvendësohet nga Vettel, Fillimisht skuadra nga Maranello lajmëroi ndarjen nga piloti...

McLaren, pilotët e rinj zbulohen pas 1 dhjetorit

McLaren zgjat pritjen e tifozëve të saj duke shtyrë për muajin e ardhshëm zyrtarizimin e Fernando Alonsos. Lajm që u bë i ditur nga...

Lewis Hamilton përgatitet për titull!

Piloti i Mercedesit, Lewis Hamilton, përgatitet që në fundjavë të kremtojë titullin e kampionit në Formula 1. Gara e fundit do të zhvillohet me...

F1, ja kombinimet për të shpallur kampionin

Të dielën e 23 nëntorit, në Abu Dhabi do të mbyllet edhe ky sezon i Formula 1, por gara për titullin kampion mbetet e...

Nico Rosberg më i shpejti në Brazil

Rosberg ka mbajtur kryesimin që nga starti dhe deri në fund, edhe pse në pjesën e dytë të garës i është dashur të përballej...

Fernando Alonso: Nuk e vendos të ardhmen para Abu Dabit

E ardhmja e Fernando Alonsos përbën interes shumë të madh në Formulën 1 dhe menjëherë pas përfundimit të Cmimit të Madh të Brazilit piloti...

Fernando Alonso akoma skam vendosur për të ardhmen

Alonso deklaroi se nuk ka vendosur ende asgjë përsa i përket të ardhmes së tij.Në një konferencë shtypi në cirkuitin Hermanos Rodriguez të Meksikës,...

Veç shqiptari e vozitë kështu Mercedesin, çfarë “shllajfi”

Mercedesi konsiderohet përgjithësisht si nga veturat më të forta. Por,për të ngarë atë duhet edhe një shofer i tillë. Gjithçka ka ndodhur në një...

Valentino Rossi mbretëron në Australi pas 10 vjetësh

Një garë për t’u harruar e skuadrës Honda me Pedrosan që u tërhoq pas kontaktit me Ianonnen, ndërsa Marquez nuk arriti ta mbante motorin...