Bianchi lufton me vdekjen

Bianchi vazhdon betejën më të madhe të jetës së tij pas aksidentit në pistën e Suzukas. I ati i 25-vjeçarit, Philippe si gjithmonë është...

Hamilton fiton në Sochi

Hamilton tregoi se është përshtatur më mirë se të tjerët me pistën e re ne Rusi.Lewis Hamilton fiton Cmimin e madh të Rusisë duke...

Fernando Alonso tek McLaren

Si në shumë sportet të tjera edhe në Formula 1 ka zhvillime interesante dhe disa herë i lënë edhe pa frymë tifozët më të...

Michael Schumacher i kthehet jetës normale?

Schumacher do t’i kthehet jetës normale për një kohë të shkurtër thotë Jean Todt. Ish-bossi i Formula 1, Jean Todt, ka dhënë lajme të mira...

Moment shumë i vështirë për familjen Bianchi

Familja e Jules Bianchi ka dalë me një komunikatë zyrtare që është shpërndarë nga skuderia Marussia, ku falenderon tifozët për mesazhet e shumta të...

Bild: Sebastian Vettel te Ferrari, kontratë për 3 vjet

Sipas asaj që bën të ditur gazeta gjermane, Vettel do të nënshkruajë një kontratë 3-vjeçare me skuadrën italiane nga e cila do të përfitojë...

Ferrari-Alonso, prishen marrëdheniet mes palëve

Përvec se 2 herë kampion bote asturiani është 33-vjec dhe piloti spanjoll ka moshën ideale për të synuar shumë më tepër në këtë fazë...

Sebastian Vettel konfirmon largimin nga Red Bull

Vettel ka konfirmuar se do të largohet nga skuadra e Red Bull në fund të këtij edicioni.Kampioni i botës në Formula 1 pas shpalljes...

Jules Bianchi në gjendje kritike për jetën

Mjekët kryen menjëherë një ndërhyrje kirurgjikale në kokë për të evituar hemoragjinë, ndërsa i ati i pilotit bën me dije se situata mbetet kritike. Frikë...

Fernando Alonso: Do të bëj më të mirën për Ferrarin

Fernando Alonso ka mbërritur në Suzuka duke e ditur mirë se të gjitha pyetjet e gazetarëve do të ishin mbi të ardhmen e tij....