Shumacher nuk do të mund ta testoi makinën F60

Michael Shumacher nuk do të ketë mundësi për të testuar makinën F60, të paktën përpara Çmimit të Madh të Evropës me 23 gusht në...

Formula 1, kthehet Michael Schumacher

E pabesueshme, Majkell Shumaker do te rikthehet ne Formulen 1. Shtate here kampioni i botes do te zevendesoje Felipe Masen te...

BMW largohet nga Formula 1, FOTA e gatshme ta ndihmoj

// Skuderia gjermane BMW ka njoftuar tërheqjen nga garat e Formula 1. Lajmi është dhënë paraprakisht nga e përditshmja gjermane "Bild" dhe me pas...

Formula 1, Hamilton më në fund i pari

Luis Hamilton është fituesi i çmimit te madh te Hungarise. Piloti anglez i McLaren-Mercedes, kampioni i botes ne fuqi ka triumfuar ne Hungaroring duke...

Formula 1, Massa është në gjendje të mirë

Felipe Massa është zgjuar dhe tashme është në gjendje të mirë shëndetësore. Piloti i Ferrarit do t’i nënshtrohet disa analizave të tjera për të percaktuar...

Vetëm një kampionat F1

Federata Nderkombetare e Automobilizmit (FIA) dhe Shoqata e Skuadrave te Formula 1 ( FOTA), ne nje mbledhje te Keshillit Boteror te FIA-s ne Paris...

Ecclestone: ‘Nuk do të lejojë shkatërrimin e Formula 1’

Njeriu kryesor i Formula 1, Bernie Ecclestone, i ka premtuar- shumë pak opinionit e më shumë vetes së vet, se nuk do të lejojë...