Pasi tashmë e ka prezantuar versionin e përmirësuar C-Quatre, Citroen tani ka ofruar edhe versionin e tij Cross.

Edhe këtu bëhet fjalë për përmirësime kozmetike për pamje më tërheqëse, mbrojtës të rrumbullakët, elemente shtesë të mbrojtjes, parmakë kulmi, fellne më të mëdha alumini, ndërsa në dispozicion do të jetë motori 1.6 litërsh me 106 kuaj fuqi në kombinim me transmision manual me 5 shpejtësi dhe atë automatik me 4 shpejtësi, derisa çmimi i tij do të jetë 14.675 euro.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!