Prodhuesi francez “Citroen” planifikon në fund të shtatorit në panairin e veturave në Paris, të prezantojë versionin kabriolet të modelit DS3.

Pritet që Citroen në modelin DS3 përparësi do t’i japë mekanizmit me kulm pëlhure, i cili mbështillet dhe në këtë pozitë vendoset prapa ulëseve prapa, njëjtë sikur te modeli FIAT 500 C.

Përveç modifikimeve që kanë të bëjnë me kulmin lëvizës, pjesa tjetër e jashtme nuk do të dallojë nga modeli standard DS3.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!