Citroen ka prezantuar gjeneratën e re të modelit C4 Picasso. Bëhet fjalë për modelin kompakt MPV i cili është i gjatë 4428 mm, i gjerë 1826 mm, i lartë 1611 mm, distanca mes boshteve, ndërsa bagazhi ka kapacitet prej 537 litrave.

Sa u përket motorëve, fillimisht do të ofrohen motorët benzinë VTi 120 dhe THP 155 dhe ata me naftë HDi 90, e-HDi 90 dhe e-HDi 115.

Motorët benzinë do të harxhojnë mesatarisht 6.3 litra, ndërsa ata me naftë 3.8 l/100 km.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!