Citroen kohë më parë e ka prezantuar modelin e rifreskuar C3, ndërsa gjenerata e tij e tretë në treg do të vjen më 2015.

Citroen C3 i ri do të punohet në platformën e Peugeot 208, do të jetë më i lehtë se paraardhësi dhe do të ofrojë më shumë hapësirë për pasagjerë.

Pamja do të inspirohet nga modelet e reja DS5 dhe C4 Picasso. Sa i përket motorëve, tani për tani përmenden ata benzinë me fuqi mes 68 dhe 120 kuaj fuqi, ata me naftë mes forcë mes 70 dhe 115 kuaj fuqi dhe versioni hibrid me 82 kuaj fuqi./zeri/

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!