Modeli i ashpër i Ferrari-t, 458 Italia, i prezantuar si 458 Speciale, paraqitjen e parë publike do ta ketë në panairin e Frankfurtit në Shtator.

Atë e lëviz motori i njohur 4,5 litërsh V8, i përdorur në modelin 458 Italia, por për versionin Speciale, forca e tij është rritur në 597 kuaj fuqi dhe moment të rrotullimit prej 541 Nm.

Kjo është përafërsisht 133 kuaj fuqi për litër, çka do të thotë se motori i këtij modeli, është më i fuqishmi V8 që është përdotur në një Ferrari.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!