Një nga pasionet më të mëdha të Adriano Raelit janë makinat. Ndaj për këtë italiani ka nisur të punojë për krijimin e konceptve të reja për automjetet.

Një prej tyre është edhe krijimi i Ferrari F80. Sipas përshkrimit që ai jep, koncepti F80 synon të sjellë përvojën e F1 dhe performancën në rrugë pa kompromentuar klasin dhe elegancen e kesaj makine. Aerodinamika luan një rol të rëndësishëm në këtë projekt pasi pjesa ballore e makinës është ulur me kanalet e ajrit që janë “gdhendur” mes pjesës kryesore.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!