Ferrarit jan të njohur për shpejtësi dhe stil, jo për komoditet dhe prakticitet. Prandaj Ferrari nuk është veturë që do të mendonit për të dalur në shetitje me familje dhe qen.

Por marka e famshme për veturat luksoze sportive dhe formula 1, tani ka modelin perfekt për një fundjavë perfekte.

Ferrari FF jo vetëm qe ka hapësirë të mjaftueshme për një qen labrador, por vetura ka katër ulëse dhe vozitje 4×4 me katër rrotat.

Vetura 6.3litërshe V12 FF vjen me ngjyrë të kuqe garuese, dhe ka një top shpejtësi prej 335km, ku shpejtësinë nga 0 në 100 km e arrinë për vetëm 3.7 sec, dhe do kushtojë nga 280.000 në 400.000 euro… sigurisht labradori nuk përfshihet./koha/

 

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!