Ferrari në festivalin e shpejtësisë Goodwwood do ta potencojë programin e tij të përmirësimeve dhe vizitorëve të atjeshëm do t’u prezantojë disa modele të përpunuara FF, të pajisur me kulm panoramë i cili përdor xhamin e errësuar i cili është ideal për ruajtjen e temperaturës stabile të kabinës si verës, ashtu edhe dimrit.

Ferrari në Goodwood do ta ekspozojë modelin 458 Spider i përgatitur me ngjyrën Ice White Pearl dhe i zbukuruar me shiritat garues Grigio Silverstone. Ky model është i pajisur edhe me interier me lëkurë Alkantraa dhe detaje nga fibrat e karbonit.

SP12 EC i të famshmit Erika Klepton do të ofrojë një nivel ultimatum të ekskluzivitetit i cili ofron programi One-Off i Ferraari-t, i bazuar në 458 Italia dhe ka motorin 4.5 litërsh V8 me 570 kuaj fuqi dhe moment rrotullimi prej 540 Nm.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!