Fiat në panairin e veturave në Sao Paolo ka prezantuar modelin interesant Bravo Xtreme. Kjo veturë është përgatitur me karroceri agresive e cila përfshinë mbrojtës para të ri me rrjetë më të madhe dhe drita LED të integruara.

Aty janë edhe pragjet anësore, gypat e dyfishtë të gazrave, fellnet masive alumini dy ngjyrash, spoiler kulmi, etj.

Një pjesë interesante e këtij modeli është edhe motori 1.4 litërsh 16V T-Jet me 253 kuaj fuqi dhe moment rrotullimi prej 332 Nm.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!