Fiati prezanton modelin më të ri Fiat 500X, i cili është në dispozicion për të gjithë dhe mund të porositet tani.

Fiat 500X është version i Fiat SUV, 500X është i gjatë 425cm dhe i gjerë 180cm dhe 160cm i latë, kjo e bënë atë 70 cm më të gjatë, 17cm më të gjerë dhe 12cm më të lartë se modeli Fiat 500.

Ky model 500X vjen me 1.4 litër, 1.6 dhe 2.0 turbo.

Të gjitha këto modele do të vijnë me transmision prej gjashtë shpejtësish. Pritet që ai të jetë në shitje kundrejt çmimit nga 14 mijë deri në 25 mijë funte.

Ndaje artikullin me të tjerët:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • TwitThis
  • Print this article!